واقعیت افزوده در ساختمان واقعیت افزوده (Augmented Reality)‏  یکی از جدیدترین فناوری های قابل استفاده بر روی تلفن های هوشمند و تبلت ها ، كیوسك های شهری و … می باشد كه با تلفیق نمای واقعی با عناصر تصویری مجازی ، دنیای جدیدی را به روی شما میگشاید.

 

واقعیت افزوده یك نمای فیزیكی زنده و در تعامل با كاربر است كه عناصری مجازی را پیرامون دنیای واقعی افراد اضافه میكند ، این عناصر بر اساس تولید كامپیوتری و از طریق دریافت و پردازش تصاویر دریافتی از دوربین تلفن های هوشمند و موقعیت جغرافیایی ایجاد میشوند. 

واقعیت افزوده در حقیقت ابزاری بسیار كاربردی و خلاقانه برای نمایش زنده عناصر مجازی در رابطه با محیط پیرامونی است كه در زندگی روزمره مانند تحصیل و آموزش ، علم و تحیقیقات ، معماری و شهرسازی ، تجارت و صنعت بسیار پر كاربرد است.

این تکنولوژی جدید در نرم افزار تلفن های هوشمند ، کاربرد بسیاری در معماری و پروژه های عمرانی پیدا کرده است . این تکنولوژی باعث می شود نقشه های فنی پروژه شما زنده شوند . با تلفیق مرز ماکت های سه بعدی ، نقشه های فنی ، شبیه سازی سه بعدیِ کامپیوتری و واقعیت افزوده میتوان تجربه جذابی در معرفی پروژه های عمرانی ایجاد کرد .

بخشی از ابعاد تاثیرگذاری این تکنولوژی :

در جلسات :

شما همه روزه جلسات مختلف با افراد متفاوتی دارید . در این جلسات شما با مسئولین دولتی ، سرمایه گذاران ، خریداران ، مستاجران و گاهی اوقات حتی عموم مردم برای توجیه طرح پیشنهادی خود صحبت می کنید که شاید اکثر این افراد توانایی فهم نقشه های فنی شما را نداشته باشند ، اما آنها باید متقاعد شوند و تحت تاثیر قرار بگیرند . شما این نرم افزار را همراه داشته باشید و هرجا که خواستید بروید تصور خود را از پروژه به صورت روشن و شفاف ارائه دهید . اجازه دهید که مخاطبین شما اطراف و پیرامون کار را ببینند و از تعامل و ارتباط سریع آنها با پروژه لذت ببرید .

در سایت :

مدل های با مقیاس کوچک محبوب و خوب هستند ، اما امکان دیدن ساختمان و پروژه در مقیاس واقعی ، در محل احداث حتی قبل از اینکه شما بنایی را ساخته باشید یک تجربه بسیار متفاوت است . تکنولوژی واقعیت افزوده این امکان را به شما و شرکای شما میدهد تا قبل از تصمیم برای ساخت یک پروژه آینده آن را در محل احداث تصور نمایید . شما می توانید در اطراف ساختمان ، طبقات و محیط داخلی قدم بزنید و آن را از مجاورت و اطراف آن ببینید .

در مذاکرات :

احساسات تأثیر قابل توجهی در رفتار مشتری دارد . مشتریان شما می توانند با در اختیار داشتن سامانه واقعیت مجازی سروش مهر رضوان نمای داخلی طبقه خود را مشاهده نموده و از گشت و گذار در محیط واحدها ، اتاقها و مشاهده نمای بیرونی واحد خود لذت ببرند . طراحی تعاملی سامانه این ویژگی را برای مشتریان شما به ارمغان می آورد تا بتوانند جزئیات محیط واحد خود را به صورت سفارشی و با سلیقه خود تغییر و انتخاب نمایند .

در تبلیغات سراسری :

تکنولوژی واقعیت افزوده ، ویترین شما در تلفن های هوشمند مردم خواهد بود . شما میتوانید با انتشار نرم افزار سامانه واقعیت مجازی خود برای عموم مردم علاوه بر باز کردن کانال ارتباطی جدید با آنها از دیدگاه ها و نظرات آنها نیز مطلع شوید . این سامانه علاوه بر اینکه بهترین ابزار برای بازاریابی پروژه های شما میباشد میتواند به عنوان بهترین جایگزین بصری برای جلسات و همایش ها نیز باشد . دیگر به حمل دستگاه های رایانه ای ، فایل ها ، نقشه ها و رندرهای سه بعدی نیاز نخواهید داشت .

واقعیت افزوده در ساختماننمونه کارهای واقعیت افزوده شرکت سروش مهر رضوان:

واقعیت افزوده روزنامه همشهری

اپلیکیشن واقعیت افزوده اطلس مگا مال

موبایل کاتالوگ معرفی خودرو پروشه کاین مجهز به تکنولوژی واقعیت افزوده

موبایل کاتالوگ شرکت پرشیا خودرو BMW

اپلیکیشن واقعیت افزوده مجله موفقیت

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کليه حقوق مادي و معنوي مطالب مندرج، براي شرکت سروش مهر رضوان محفوظ مي باشد.