چه احساسی خواهید داشت اگر که مدل CAD خود را واقعی ببینید؟ شما در تمام مدت روز پشت میز طراحی خود مشغول طراحی قطعه هستید و سعی می کنید تا جایی که امکان دارد به نمونه واقعی اش نزدیک کنید. گاهی اوقات شما نمی دانید که این قطعه ای که در حال طراحی آن هستید هنگام نصب چه ایراداتی پیدا خواهد کرد. قدیم که در زمینه CAD دستی بر آتش داشتم، قطعاتی که طراحی می کردم را هیچگاه به شکل واقعی اش نمی دیدم. آنها طراحی می شدند و بعد در محل مورد نیاز سوار می شدند. تناسب و فرم نسبتی با هم نداشتند یا اینکه بخاطر برخی تغییرات در جایگذاری که من خبری از آن نداشتم ابعاد خطا پیدا می کردند. این یکی از دلایلی بود که مرا مجاب کرد تا در همین تابستان گذشته از هدست واقعیت مجازی HTC Vive، در Autodesk Forge DevCon استفاده کنم.

 

 

دو نوع از شبیه سازی کامپیوتر تولید وجود دارد. اولین واقعیت مجازی (VR)، که در آن یک فرد به طور کامل به یک دنیای شبیه سازی شده غوطه ور است. از طریق هدست، چشم انداز خود را به طور کامل توسط کامپیوتر شبیه سازی است که گاهی اوقات نیز شنوایی یا لمسی خود را تحت تاثیر جایگزین شده است. محصولات مانند شکاف Oculus، سامسونگ VR، و پلی استیشن VR، همراه با HTC Vive به، شروع به توسط جامعه پرنیان، که احساس می کند مانند یک تناسب طبیعی استفاده شود. با استفاده از VR به طور کامل بازیکنان را به دنیای بازی خواهد غوطه ور است. هدست کمی نامطلوب در ابتدا. شما به طور کامل از دست دادن بینایی و چشم انداز محیط واقعی خارج خود را (از نقطه است که). هنگامی که برنامه روشن است، من در داخل یک آپارتمان قرار داده شد. با دو کنترل کننده دست، انواع دستورات در یکبار مصرف شما وجود دارد. من می تواند مواد از اشیاء مانند کف از چوب به کاشی را تغییر دهید. من همچنین می در اشیاء اشاره و حرکت آنها را در اطراف. یکی از گزینه های قدرت به دوربری هر نقطه در داخل آپارتمان، که باعث به من تقریبا می گیرند زمانی که من پس از دوربری بیش از حد نزدیک به یک دیوار خیالی شروع به پریدن کرد به من داد. برنامه بعدی اجازه دهید من بررسی یک ماشین مسابقه. من قادر به رانندگی وسیله نقلیه نیست، اما من قادر به تغییر بدن، رنگ، و یک مقطع از وسیله نقلیه بود. در حالی که با استفاده از ویژگی مقطع، در هر کجا که شما محل کنترل برش خواهد شد و شما می توانید کنترل را از طریق بدنه خودرو حرکت می کند. این به تدریج نشان میدهد بیشتر از داخلی از ماشین مانند موتور و رانندگی کنترل.

 واقعیت افزوده (AR) یک واقعیت افزایش یافته است که در آن کاربر می توانید ببینید و تجربه جهان اطراف آنها را با علاوه بر این از شبیه سازی کامپیوتری است. AR کنونی با استفاده از یک دستگاه مانند یک تلفن هوشمند یا تبلت به تصرف خود در محیط اطراف از طریق دوربین و قرار دادن یک اثر دیجیتال. این اثر تنها قابل مشاهده بر روی دستگاه استفاده می شود را به تصرف مناطق اطراف آن است. AR اخیرا موفقیت با پدیده تالار برو دیده می شود. مردم در سراسر جهان با استفاده از گوشی های هوشمند خود را به تعامل با جهان خارج است.

موسسات آموزشی و شرکت در تلاش بوده اند به پیاده سازی VR و AR به درک منافع خود. هر دو در کلاس درس برای کمک به دانش آموزان برای قطعات پیچیده و سازه آنها را نمی بیند مگر اینکه آنها در این زمینه بودند را معرفی نماید. دانشگاه پوردو در حال حاضر در تحقیقات VR کار، به طور خاص فن آوری دست بازخورد. این اجازه می دهد نرم افزار تصویر برداری از کامپیوتر به تشخیص حرکات دست واقعی که می تواند با مدل CAD تداخل می کنند. پتانسیل دستگاه می تواند در یک رابط کاربری از حس لامسه بین مهندس و مدل CAD است. SOLIDWORKS در حال حاضر می توانید با استفاده از تکنولوژی AR برای نمایش مدل های CAD در تنظیمات در دنیای واقعی. این کمک می کند تا طراحان دریافت احساس از مدل های خود را در محیط واقعی.

پس از VR برای خودم تجربه، من مطمئن هستم از محل فعلی آن در جهان مهندسی نیست. به عنوان یک ارزش سرگرمی، AR و VR موفق اما احساس می کنم استفاده در مهندسی محدود شده است. شما می خواهید مدل CAD خود را به تعامل با جهان خارج است. اجازه بدهید به ما می گویند شما طراحی یک پمپ هیدرولیک که در تنظیم کارخانه نصب شده است. نگرانی فوری هستید، این پمپ مناسب طرح من (به عنوان مثال، محدودیت فضا، شلنگ و خطوط هیدرولیک تطبیق تا به درستی، و غیره) و نصب امن از سخت افزار نصب و راه اندازی؟ برای این کار تمام عملا شما نیاز به اسکن طرح کارخانه فعلی خود را و سپس به مقایسه مدل CAD به اسکن مجازی. به این ترتیب شما می توانید همه چیز را در یک هدست VR مشاهده: مدل CAD خود را اسکن و کارخانه مجازی خود را. استفاده از یک قرص با تنظیم AR نیز می تواند همان اطلاعات فراهم می کند. با روی هم مدل به محیط زیست نصب با استفاده از دوربین تبلت می توانید اندازه گیری و چک مناسب فراهم می کند. با این حال، شما نیاز به وجود داشته باشد و یا کسی آن را برای شما. آینده VR و AR امیدوار کننده است، اما ما احتمالا چند سال دور قبل از آن می تواند به شدت اجرا شده است.

منبع:machinedesign

کليه حقوق مادي و معنوي مطالب مندرج، براي شرکت سروش مهر رضوان محفوظ مي باشد.