تلفن های همراه می توانند موعد رفتن به فرودگاه را به شما اطلاع دهند تا به پروازتان برسید، با راهنمای صوتی شما را در مسیریابی راهنمایی می کنند و بهترین مسیر را در ترافیک ها نشان می دهند. اما اگر که راهنمای صوتی وجود داشته باشد که در فرودگاه شما را به کانتر خاصی برساند، این اوج خوش شانسی شما خواهد بود. این قابلیت نیازمند به تلفن همراهی است که اطلاعات موقعیتی را کاملا بشناسد، حتی زمانی که شما در راهروهای تودرتوی یک ساختمان هستید؛ فراتر از دسترسی به اطلاعات GPS. حتی پیچیده ترین گوشی های همراه نیز از ارائه این قابلیت عاجز اند.

 

مدت طولانی است که نا امید مهندس گوگل جانی لی. چرا باید از او "تا در مورد استفاده از تلفن همراه من،" او می گوید، هنگامی که در تلاش برای پیدا کردن چیزهایی داخل ساختمان های بزرگ؟ وقتی با او صحبت کردیم، او در سنگاپور، جایی که او از دیدن شده است مراکز و بزرگ گم در حرکت بود. به محض این که او را از طریق درب جلو راه می رفت، او گفت، تلفن او تبدیل شده بود "تا حدودی بی فایده است."

اما به لطف تانگو، یک سیستم مکان های سنجش که لی در حال توسعه در گوگل، تلفن مورد گرفتن بسیار مفید-ویژه هنگامی که آنها در داخل خانه هستید. در آثار برای نزدیک به چهار سال، تانگو با استفاده از سنسورهای، بینایی کامپیوتر، و پردازش تصویر به تلفن درک بسیار بهتری از فضا و حرکت. آموزش منطقه، سنجش از عمق، و ردیابی حرکت: این است که در سه فن آوری هسته ای ساخته شده است. با هم، آنها اجازه می دهد تلفن تانگو برای یادگیری، به یاد داشته باشید، و مناطق اطراف آنها روی نقشه. شناسایی تا چه حد آنها را از طبقه یا یک دیوار و یا یک شی هستند. و درک که در آن آنها در حالی که در حال حرکت در فضای سه بعدی می باشد. تانگو می توانید این را با دقت سطح سانتیمتر تمام بدون تکیه بر سیگنال های خارجی همچون GPS، Wi-Fi و یا بلوتوث انجام دهید.

و از آنجایی که تانگو را می سازد دستگاه تا در درک موقعیت خود ماهر، آن را بسیار بیش از معادل GPS داخلی. این به شما اجازه نمایش تلفن ارتباط برقرار کردن با محیط اطراف خود و یا با اشیاء مجازی در شیوه های جدیدی. اگر شما برای خرید یک مبل جدید، تانگو را فعال کنید برنامه از لاو و Wayfair شما نشان می دهد که سبک خواهد جا فضای در دسترس و به شما اجازه تصاویر 3-D با صدای تلپ را به اتاق نشیمن خود را به ببینید که چگونه آنها را نگاه. نیاز به اندازه گیری یک نقاشی، بنابراین شما می توانید آن را قاب، و یا ابعاد میز به طوری که شما می توانید آن را آنلاین به فروش برساند؟ تانگو می ردیابی و سنجش از 3-D داده برای محاسبه ابعاد اشیاء استفاده کنید، هیچ نوار خط کش یا اندازه گیری مورد نیاز است. خسته؟ آتش تا Phantogeist، یک بازی تانگو که در آن بیگانگان-فانتوم مانند در شما جهش از پشت دیوارها و زیر طبقه. و یا راه اندازی دایناسورها در میان ما، یک برنامه از موزه تاریخ طبیعی آمریکا که در تانگو متکی است. این اجازه می دهد بصورت مستقیم دایناسورها در اطراف خانه خود و حقایق به دست آمده از نمایشگاه دایناسور فعلی موزه را ببینید.

مقایسه کنید که با عکس برو، که ناشی از شوق در گوشی های هوشمند در این تابستان حتی اگر شخصیت خود را واقعا با محیط خود در راه واقع بینانه تعامل نیست. اگر تالار برو به Tango بود، بازیکنان قادر خواهند بود به نزدیک شدن به موجودات کارتونی و دایره در اطراف آنها به جای فقط در آنها به دنبال راست در، از راه دور. شخصیت به نظر می رسد بزرگتر زمانی که در مجاورت نزدیک است و می تواند از زوایای مختلف مشاهده شده است. آنها به نظر می رسد بخشی از چشم انداز به جای معلق در هوا در هوا می باشد.

قدرت های بزرگ تانگو خواهد به انواع کاملا جدیدی از برنامه های کاربردی واقعیت افزوده شود، می گوید بلر مک اینتایر، مدیر افزوده آزمایشگاه محیط در Georgia Tech. "در حال قادر به اسکن جهان در گوشی های هوشمند باز می شود تا تمام انواع از امکانات، از جمله برنامه های است که انجام کارهای ما محققان تنها در آزمایشگاه های ما نشان داد، با استفاده از تجهیزات واقعا گران،" او می گوید.

LENOVO خواهد اولین دستگاه تانگو برای آزادی مصرف کنندگان یک 499 $ گوشی های هوشمند آندروید به نام Phab2 طرفدار این زمستان. این در زمانی که ما بدانند بهترین راه برای ادغام دنیای مجازی با یکی از واقعی می آید. از بسیاری از مسیرهای بالقوه رو به جلو، تانگو و خارج از غرفه برای طیف گسترده ای از توابع و سهولت استفاده از آن است. این چیزی که شما احتمالا نه شنیده یک فرصت خوب بودن بعدی از ویژگی های گوشی های هوشمند باید داشته باشند.

 

دستگاه های کمک را ببینید

 

برنامه های AR موبایل برای سال در دسترس بوده است، اما تانگو پیشرفته تر است، زیرا نه به سادگی همپوشانی تصاویر را بر روی آنها را درک محیط اطراف آن است. GuidiGO، راه اندازی فرانسه و آمریکا که باعث می شود تورهای مبتنی بر تلفن همراه دستگاه برای سایت های فرهنگی و تاریخی، شده است آزمایش تانگو برای تولید تورهای تلفن و قرص ها، موزه. برنامه های بازدید کننده مستقیم اشیاء خاص با نمایش یک مسیر از نقطه های آبی مجازی در بالای زمین است. وقتی که بازدید کنندگان در یک کار برجسته می رسند، آنها یک دکمه مجازی است که به نظر می رسد در هوا معلق در هوا را ببینید. لمس می کند که دکمه های مجازی ارمغان می آورد تا تصاویری که به نظر می رسد مانند یک اثر ویژه در یک فیلم. در یک گالری مصر باستان، آن را می تواند نمایش اشعه ایکس از تابوت یک مومیایی است. GuidiGO همچنین باعث می شود برنامه های کاربردی برای گوشی های آندروید و قرص به طور منظم، اپل، و iPads، اما بنیانگذار و مدیرعامل دیوید لرمان می گوید تورهای بر اساس تانگو-شرکت می باشد همهجانبه ترین. "مثل مقایسه فیلمهای صامت با سینمای امروز،" او می گوید.

 

تصویر

 

مانند GPS، تانگو نیاز به سخت افزار و نرم افزار های تخصصی. و هر دو به بهترین قدردانی یک بار تجربه کرد. لی می گوید: "اگر شما مردم در سال 2000 پرسید که آیا یا نه آنها یک GPS را در جیب خود مورد نیاز است، به احتمال زیاد گفته اند که هیچ. اما هنگامی که مردم GPS در تلفن های خود را، و برنامه های ساخته شده است که استفاده از آن، آنها قادر به کشف بیشتر در مورد محیط زیست خود را از آنها می تواند قبل از. و در حال حاضر بسیاری از ما نمی خواهد در نظر خرید یک گوشی بدون آن. "

به واقعا تبدیل به یک ویژگی گوشی های هوشمند ضروری است، با این حال، تانگو هنوز هم نیاز به تسهیل برنامه های بزرگ. این کار در حال پیشرفت است. جف مردیت، که گروه کسب و کار آندروید لنوو سر، می گوید تنها در حدود 50 "بسیار خوب" برنامه های تانگو در فروشگاه بازی آنلاین گوگل در دسترس خواهد بود زمانی که Phab2 نرم افزار به فروش می رود.

 

فیلم

 

سخت افزار تانگو نیاز به همچنین نیاز به ساده قبل از آن می توانید در هر نقطه در نزدیکی به همه جا حاضر در تلفن های تبدیل شدن به عنوان GPS. برای حمایت از تانگو، تولید کنندگان باید تلفن تجهیزات ویژه، از جمله سنسور عمق که با استفاده از سیگنال های مادون قرمز برای اندازه گیری فاصله به نقطه در فضا و یک دوربین فیش آی لنز برای مشاهده زاویه باز و ردیابی حرکت ساز و برگ. آن دسته از اجزا افزایش دور، بخش عمده و هزینه تلفن. (این Phab2 نرم افزار بزرگتر و سنگینتر از بزرگترین گوشی های هوشمند اپل است.) دنده اضافی نیز تساوی قدرت باتری بیشتر و تولید حرارت اضافی که نیاز به از بین می رود می شود. در مقابل، تلفن ها مطلع قابلیت GPS از یک تراشه کوچک و آنتن.

سپس دوباره، دنده GPS زمانی بسیار بزرگتر بود، اما آن را در طول سال کاهش یافت به عنوان تصویب توده سوار پیشرفت های فن آوری. لی امیدوار است تانگو همان مسیر را دنبال کنید. تیم خود را به تازگی با تلفن همراه تراشه ساز کوالکام کار به پردازنده محبوب خود را برای حمایت از دوربین های تانگو، حسگرها و الگوریتم. ارائه سازندگان تلفن با پردازنده است که ترکیب توابع تانگو متعدد در یک تراشه واحد برخی از فضای داخل تلفن را ذخیره کنید، کاهش مصرف برق، و فن آوری آسان تر برای استقرار.

در نهایت، تانگو خواهد بود مفید ترین اگر آن را نیز می شود به چیزهای دیگر از گوشی های پخته شده، از روبات به ابزارهای پوشیدنی، و اگر آن تمام دستگاه های به اشتراک گذاری داده در مورد مناطق آنها ترسیم کرده اند. تانگو، برای مثال، می تواند اجازه می دهد ربات به حرکت در اطراف مبلمان و اتاق در خانه خود. لی پیش بینی است که در آینده یک فرد می تواند یک ربات تانگو را فعال کنید بگویید، "برو به درب،" و آن را فورا می دانید که در آن به سر.

اگر تانگو را بهبود می بخشد آگاهی موقعیتی بسیاری از دستگاه های ما تکیه، این افزودنی به گوشی های هوشمند امروز به پایان خواهد رسید ایجاد آنچه لی را "یک کلاس جدید از محاسبات است."

 

کليه حقوق مادي و معنوي مطالب مندرج، براي شرکت سروش مهر رضوان محفوظ مي باشد.