در بیمارستان شراینرز برای کودکان در گالوستون، پزشکان دوک به او یک هدست واقعیت مجازی. می لغزد آن، او در "SnowWorld،" یک چشم انداز یخی که در آن او به تنبلی و سنگینی حرکت برف در آدم برفی میسازد و سوله غوطه ور شد. بیمارستان تگزاس یکی از چند تلاش واقعیت مجازی برای تسکین درد است.

"، من هرگز از آن شنیده بنابراین من کمی تعجب بود" او گفت. "هنگامی که من برای اولین بار این کار را، آن را به من از آنچه که انجام شد پس از آن با درد کمک پریشان."

این هنوز یک رویکرد جدید و تجربی، اما طرفداران واقعیت مجازی می گویند که می توان آن را یک درمان موثر برای همه چیز، از درد شدید به بیماری آلزایمر به arachnophobia به افسردگی می شود. و به عنوان شرکت فیس بوک، سونی شرکت، HTC شرکت و دیگران رقابت برای ساخت یک مجموعه VR غالب، قیمت سخت افزار کاهش یافته است، ساخت تجهیزات یک گزینه مقرون به صرفه تر برای بیمارستان ها به دنبال جایگزین برای تسکین درد.

ایده این است که بدترین درد را می توان با دستکاری در راه که ذهن انسان کار کاهش: بیشتر شما بر درد تمرکز، بدتر از آن احساس می کند. باتلاق مغز با بیش از حد از ورودی-مانند حسی به عنوان با غوطه وری در جهان و ظرفیت مجازی خود را به روند درد، که آگاهانه از آن، پایین می رود.

 

 

"درد زنگ آسیب ما است و آن را واقعا یک کار خوب گرفتن توجه ما، گفت:" بث Darnall، یک استادیار بالینی در بخش بهداشت و درمان دانشگاه استنفورد از طب درد. او می گوید VR، که استنفورد برخی از مطالعات آزمایشی انجام داده است در، یک ابزار روانی، مانند مدیتیشن، که می تواند باشد "آرام کردن سیستم عصبی، و پردازش درد تعدیل."

تحقیقات n در Shriners توسط روانشناسان شکارچی هافمن و والتر مایر، و کار مشابه توسط Dave پترسون در HARBORVIEW انجام می شود مرکز سوختگی در سیاتل، بیماران ناراحتی کمتر گزارش شده است. هافمن مورد بررسی قرار تصویربرداری رزونانس مغناطیسی (MRI) اسکن از مغز بیماران، که نشان داد که آنها در واقع تجربه درد کمتر است.

در Cedars-Sinai در لس آنجلس، رونالد Yarbrough منتظر است در یک اتاق است که مشرف پد فرود بیمارستان، به امید دیدن هلیکوپتر او قلب دهنده به ارمغان بیاورد. او نیاز به یک پیوند پس از یک مصنوعی خود را شکست خورده و توسط یک ماشین زنده نگه داشت. او شده است تلاش یک هدست سامسونگ VR دنده و به خصوص نرم افزار ایجاد شده از یک شرکتی به نام AppliedVR. این کمک را ذهن خود را خاموش این واقعیت است که او را به یک اتاق بیمارستان کوچک است که می تواند مانند یک سلول زندان احساس محدود شده است. وی گفت که وقتی عضلات خود را آرام، درد خود را فروکش.

"من در بسیاری از داروهای ضد درد بود و من قادر به تراشیدن که پایین چون من نشسته در اطراف فکر کردن در مورد آن بوده است، گفت:" راننده کامیون سابق 54 ساله. او در نظر دارد به خرید یک هدست VR زمانی که او تخلیه می شود. "من آن را بسیار شگفت زده شد. من انتظار آن کار ندارد. هنگامی که وارد آن شدم، من شگفت زده شد. "

 

 

طرفداران VR سریع به اشاره است که می تواند یک مزیت بزرگ بیش از مواد مخدر، که می تواند به تحمل بیش از استفاده طولانی مدت و گاهی اعتیاد منجر دارند. اما اثر VR هنوز به اثبات شود، به ویژه هنگامی که در تلاش برای مبارزه با درد مزمن. آیا اثر آخرین زمانی که هدست می آید؟

"ما می دانیم که تکنیک های تمدد اعصاب مانند هیپنوتیزم، یوگا و مدیتیشن کاهش ادراک خود را از درد، به طوری VR تا به بسیاری از وعده، اما آن را خیلی زود آن را به استاندارد مراقبت، گفت:" هومن دانش، مدیر مدیریت درد یکپارچه در بیمارستان مونت سینایی در نیویورک است. "این یک تکنولوژی بسیار جوان است."

این تحقیقات بسیار بیشتری مورد نیاز قبل از VR است که به طور گسترده ای به عنوان یک روش تسکین درد پذیرفته است. برنان اشپیگل، یک متخصص گوارش در Cedars-سینا که مدیر تحقیقات خدمات بهداشتی در بیمارستان لس آنجلس نیز، در مورد شروع یک مطالعه بر روی بسیاری از بیماران بیشتر است. تا کنون او یک طیف وسیعی از واکنش را تجربه کرد. بیماران مسن تر تمایل به کمتر از آنهایی که جوان تا باز شود. یکی از بیماران ترمینال حتی حاضر به آن در نظر بگیرند. یک زن که دچار درد شکم، مانند تسکین فوری که به خانه رفت و خود را خریداری یک هدست است.

"به عنوان یک دانشمند، من می خواهم به درک دقت چگونه چیزی شبیه به واقعیت مجازی واقعا می تواند به بهبود سلامت در مقایسه با گروه کنترل، گفت:" اشپیگل که گفت او را دیده برخی از نتایج شگفت انگیز در 150 یا بیماران او آن را در تلاش. "واقعیت مجازی بدون شک دارای یک اثر در ذهن انسان است."

 

پتانسیل VR را برای استفاده در کنترل درد به طور تصادفی کشف شد. تام فرنس استاد مهندسی صنعتی در دانشگاه واشنگتن و از آن به عنوان پدرخوانده VR توسط همسالان خود است. او آغاز شده به دنبال VR 50 سال پیش زمانی که او در نیروی هوایی بود، و بیش از 20 پروژه های تحقیقاتی به شرکت چرخید کردن. یکی از آنها یک هدست 1993 مصرف کننده است که در رادیو تلویزیون و نوار های ویدئویی که برای 799 $ به فروش می رسد تکیه بود. این یک افتضاح تجاری به دلیل محتوای محدود بود، اما بسیاری از دندانپزشکان آن را خریدم.

او گفت: "دندانپزشکان آن را دوست داشت چرا که بیماران خود شد شکایت نیست". تجربه کودکان از ترس از تزریق، حفاری و پر کردن منحرف شده است.

آن لحظه قلب به تحقیقات بیشتر به پدیده های طولانی شناخته شده از حواس پرتی و مراقبه منجر به عنوان تکنیک های رفع درد است. اما درست مثل تلاش فرنس، به VR به توده ها، آن را با هزینه های برگزار شد. تجهیزات اولیه VR برای هزینه پزشکی به همان اندازه که 35000 $ برای یک هدست، شکارچی هافمن، که با فرنس در دانشگاه واشنگتن مورد بررسی قرار گفت.

که همه مجموعه ای برای تغییر این سال است. VR است از فارغ التحصیلی از فرعی نخبه به کسب و کار و تجهیزات بزرگ قیمت هستند حذف. Oculus ریفت هدست بفروش در 599 $. هزینه زنده باد HTC را 799 $. برای به دست آوردن آنها را به کار، شما یک PC که در مورد هزینه 999 $ برای اجرای نرم افزار نیاز دارند. بازار را به ادامه به گسترش سونی می افزاید: قابلیت کنسول های بازی خود و سازندگان گوشی های هوشمند ارتقاء فن آوری خود را برای رسیدن به نوع عملکرد مورد نیاز برای ارائه تجربه موثر VR نزدیک تر است.

 منبع:bloomberg

کليه حقوق مادي و معنوي مطالب مندرج، براي شرکت سروش مهر رضوان محفوظ مي باشد.