کمپانی سونی در طی کنفرانس مطبوعاتی اخیر خود به معرفی 13 بازی جدید برای هدست واقعیت مجازی پلی استیشن وی آر از طریق پخش زنده‌ای در شبکه Twitch اشاره نمود. شایان به‌ذکر بوده که مراحل ساخت تمامی عناوین معرفی شده در آسیا انجام می‌شود.

به گفته سونی تمامی مواردی که در زیر ذکر شده‌اند برای هدست واقعیت مجازی پلی‌استیشن وی‌آر در دست ساخت است.

 1. بازی Ace Banana
 2. بازی Stifled
 3. بازی O! My Genesis VR
 4. بازی Weeping Doll
 5. بازی Pixel Gear
 6. بازی Phantom World
 7. بازی Dying Reborn
 8. بازی The School: Swan Song
 9. بازی Mortal Blitz VR
 10. بازی The Occasional Encounter
 11. بازی Mixip
 12. بازی Kill X VR
 13. بازی Unearthing Mars

هدست پلی استیشن وی آر در تاریخ 13 اکتبر (برابر با 22 مهر 95) عرضه می‌شود و چندی پیش نیز پیش‌فروش آن شروع شد. با این حال، تمامی دستگاه‌های موجود در زمان کمی توسط مخاطبین پیش‌خرید شدند و انبارهای سونی خالی گردید؛ اما آنطور که از شواهد پیداست کمپانی نام برده شده به‌زودی موج دیگری از پیش‌فروش هدست واقعیت مجازی وی‌آر را شروع خواهد کرد. لازم به‌ذکر بوده که به غیر از موارد موجود در لیست بالا، بازی‌های بیشتری برای پلی‌استیشن وی‌آر در نظر گرفته شده است که به مرور زمان معرفی می‌شوند.

اگر به یاد داشته باشید، کمپانی صاحب نام سونی در نمایشگاه E3 2016 همزمان با معرفی Resident Evil 7، اعلام کرد که این بازی به‌طور کامل از هدست واقعیت مجازی پلی استیشن وی آر پشتیبانی خواهد کرد؛ اما طی برخی از اخبار قبلی که به بیرون درز پیدا کرد، فرد استفاده‌کننده از این هدست دچار یک سری سردرد و حالت تهوع شده است.

علاوه بر بازی Resident Evil 7 برخی عناوین محبوب دیگر همچون Batman Arkham ،Final Fantasy XV و Battlefront با استفاده از این هدست بی‌نظیر قابل اجرا هستند.

منبع:گیم شات

کليه حقوق مادي و معنوي مطالب مندرج، براي شرکت سروش مهر رضوان محفوظ مي باشد.