هدیه ویژه شرکت سروش مهر رضوان به مناسبت عید سعید غدیر خم

السلام علیک یا امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام.هدیه ویژه شرکت سروش مهر رضوان به مناسبت فرا رسیدن عید سعید غدیر خم.

چگونه واقعیت افزوده می تواند در حوزه آموزش موثر باشد

پیش‌بینی می‌شود فعالیت در حوزۀ واقعیت افزوده، تا سال 2017 حدود 7 درصد در هر سال رشد داشته باشد و جالب اینکه تخمین زده شده که سریع‌ترین رشد در بازارِ این حوزه متعلق به تکنولوژی آموزشی است. بنابراین هم‌اکنون فرصت فوق‌العاده‌ای برای برای متخصصان آموزش و پرورش پیش آمده است.

 تور مجلزی و بازدید مجازی از هتل

بررسی میزان رشد تکنولوژی و فناوری‌های رایانه‌ای در همه زمینه‌ها نشان‌دهنده نفوذ روزافزون این «صنایع مجازی» به عرصه‌های حقیقی زندگی است. تحلیل تاثیرات و بازخوردهای این صنایع نشان‌دهنده مثمر به ثمر بودن این مولفه در اکثر عرصه‌های ورود یافته می‌باشد. یکی از سرشاخه‌های اصلی و مرتبط با حیطه روابط عمومی دیجیتال، «سامانه‌های بازدیـد مجـازی» یا همـان virtual tour  است.
 پس از گذشت سالیان دراز، آرزوی بازدید از نقاط مختلف جهان بدون حضور فیزیکی بشر تحقق یافته و با راه‌اندازی سامانه‌های بازدید مجازی درسطح دنیا، نه تنها آرزوی گردشگران در بازدید از مکان‌ها و ابنیه تاریخی ملل گوناگون دنیا از طریق شبکه جهانی اینترنت فراهم گشته است بلکه این فناوری نو در اختیار فعالان فرهنگی و اقتصادی جهت اطلاع‌رسانی بدون مرز قرار گرفته و با اقبال بسیار چشمگیری رو به رو گشته است.

موبایل کاتالوگ معرفی خودرو پروشه کاین مجهز به تکنولوژی واقعیت افزوده محصول شرکت سروش مهر رضوان

نمونه اپلیکیشن مجهز به فناوری واقعیت افزوده توسط شرکت سروش مهر رضوان در قالب موبایل کتالوگ برای خودروی مدل کاین شرکت پورشه و به صورت غیر رسمی تولید و عرضه شد. این اپلیکیشن شامل بخش های متنوعی از جمله نمای بیرونی خودرو به صورت واقعیت افزوده و واقعیت مجازی ؛ نمای داخلی به صورت تصاویر ۳۶۰ درجه و پخش ویدیو به صورت واقعیت افزوده می باشد .

واقعیت افزوده از کجا سرچشمه گرفته است

“دور از واقعیت"  توهینی است تکراری به کسانی که ایده ها و افکار غیر معمول را در سر می­پرورانند. اما این استدلال منفی ، متفکرین آینده نگر را از تلاش برای خلق دنیایی غیر واقعی اما در مسیری درست ، نترسانیده است.

 

در طی دهه های  گذشته، این نگاه تصنعی به جهان فیزیکی- معروف به واقعیت افزوده- از یک دغدغه علمی صرف به بلوغی در حد بخشی از زندگی روزمره مردم رسیده است.

 

واقعیت افزوده به صورت تلفيق نماي واقعي با عناصر تصويري تولیدشده در لحظه و توسط کامپیوتر در لحظه تعریف میشود.

گرچه عینک گوگل هنوز رسما برای مصرف‌کنندگان نهایی عرضه نشده است، اما بحث در مورد تحولی که این ابزار جدید در تعامل انسان و فناوری ایجاد می‌کند بسیار داغ است. در یک پزشک هم به کرات درباره این محصول جدید فناوری نوشته‌ایم و گفته‌ایم که واقعیت افزوده یکی از اصلی‌ترین عرصه‌های پیشرفت و نوآوری در سال جاری خواهد بود. اما این که هوشمند شدن (و به تبع آن خصوصی و شخصی شدن) تمام ابزارهای روزمره‌مان چه تاثیری بر شیوه زندگی ما خواهد داشت با توجه روند پیشرفت فناوری، پرسشی است که دیدن پاسخ آن به کمتر از ۱۰ سال زمان نیاز خواهد داشت.

السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا

ضمن تبریک به مناسبت فرا رسیدن دهه کرامت و ایام میلاد پر سر سعادت امام رضا علیه آلاف تحیه و الثناء ؛ شرکت سروش مهر رضوان مفتخر است تصویر صحن انقلاب حرم مطهر رضوی را با کیفیت 280 مگاپیکسل و با ابعاد قابل چاپ 10 در 3.6 متر مربع ، در اختیار عموم شیعیان جهان قرار دهد . امید است این تحفه ناقابل مقبول درگاه آن امام همام قرار گیرد. 

شرکت سروش مهر رضوان مفتخر است تصویر صحن انقلاب حرم مطهر رضوی را با کیفیت 280 مگاپیکسل و با ابعاد قابل چاپ 10 در 3.6 متر مربع ، در اختیار عموم شیعیان جهان قرار دهد

واقعیت افزوده در ساختمان واقعیت افزوده (Augmented Reality)‏  یکی از جدیدترین فناوری های قابل استفاده بر روی تلفن های هوشمند و تبلت ها ، كیوسك های شهری و ... می باشد كه با تلفیق نمای واقعی با عناصر تصویری مجازی ، دنیای جدیدی را به روی شما میگشاید.

واقعیت افزوده یك نمای فیزیكی زنده و در تعامل با كاربر است كه عناصری مجازی را پیرامون دنیای واقعی افراد اضافه میكند ، این عناصر بر اساس تولید كامپیوتری و از طریق دریافت و پردازش تصاویر دریافتی از دوربین تلفن های هوشمند و موقعیت جغرافیایی ایجاد میشوند.

کليه حقوق مادي و معنوي مطالب مندرج، براي شرکت سروش مهر رضوان محفوظ مي باشد.